افشین قطبی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: "فیروز کریمی" بهتر است به جای این که زیاد حرف بزند انرژی خود را صرف تیم و بازیکنانش کند تا بتوانند نتایج بهتری را کسب کنند.

به نقل از ایسنا، افشین قطبی پس از تمرین صبح روز یک‌شنبه پرسپولیس در جمع خبرنگاران گفت: ظاهرا مربی استقلال دوست دارد زیاد حرف بزند و فکر می‌کنم با توجه شرایط کار در ایران، بهتر است مربیان انرژی خود را صرف تیم و بازیکنانشان کنند.

وی در مورد بازی مقابل برق شیراز تصریح کرد: بازی مقابل برق یک بازی احساسی برای من بود چرا که من فامیل‌های زیادی در شیراز دارم و در کودکی آنجا فوتبال بازی می‌کردم.

قطبی در مورد بازی‌های آینده پرسپولیس خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌گویند که پرسپولیس شانس می‌آورد، ولی مگر می‌شود که یک تیم پانزده بازی شانس بیاورد. البته کار در ایران سخت است، حاشیه دارد و من از وقتی به اینجا آمده‌ام نصف موهایم سفید شده است.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: به هواداران قول قهرمانی داده‌ام و حتی اگر بیمار هم باشم هیچ وقت تمرینات را ترک نمی‌کنم. البته این بدان معنا نیست که به کمک‌های خود اعتماد نداشته باشم ولی به هر حال انسان مسوولیت پذیری هستم.

وی ادامه داد: در پرسپولیس امکانات کم است، مثلاً ما زمین تمرین مناسبی نداریم ولی من مطلع هستم که "کاشانی" تمام تلاش خود را برای فراهم کردن امکانات انجام می‌دهد. البته مهم این است که تیمی با حداقل امکانات بهترین نتیجه را بگیرد.

قطبی تصریح کرد: هنوز هم فکر می‌کنم که در مورد مربیگری پرسپولیس و آمدن به ایران بهترین تصمیم را گرفته‌ام. چون تیم پرسپولیس تیم مهمی است و عشق مردم به فوتبال در اینجا زیاد و هواداران شور و هیجان فراوانی دارند.
شروع جنگ روانی مربیان سرخابی

وی در مورد حریفان در تعقیب پرسپولیس در جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: تیم سپاهان در تعقیب ماست و خوب نتیجه می‌گیرد. ولی من همیشه گفته‌ام که آنها بالاخره باید با پرسپولیس هم بازی کنند که ما سعی می‌کنیم به هیچ تیمی امتیاز ندهیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد بازی آینده این تیم مقابل صباباتری تصریح کرد: بازی مقابل صبا هم مثل تیم‌های دیگر مشکل است، چرا که تمام تیم‌ها در برابر پرسپولیس صدرنشین با انگیزه مضاعف بازی می‌کنند.

وی افزود: ما نشان دادیم که تیم خوبی هستیم و خوب هم گل می‌زنیم. مثلا خلیلی و نیکبخت این مسأله را ثابت کرده‌اند. البته شکل کار تیمی ما سازماندهی دفاع و شروع حمله با پر کردن فضاهای خالی است.

قطبی ادامه داد: مهم این است که تیم‌ها بتوانند در شهرستان و خارج از خانه خوب بازی کنند و نتیجه بگیرند. چرا که بازی در خارج از خانه بسیار سخت و تعیین کننده است.

وی در مورد آینده کاری‌اش در پرسپولیس خاطرنشان کرد: عادت کرده‌ام که در فوتبال نگاهم بیشتر از دو سه هفته نباشد و نمی‌دانم که در صورت قهرمانی یا قهرمانی نشدن پرسپولیس در فصل جاری در این تیم می‌مانم یا خیر. ولی چیزی که برایم مهم است این است که دیگر به وضعیت کمک مربی‌گری برنخواهم گشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهارداشت: تاکنون در سه دوره جام جهانی بوده‌ام و در مهمترین باشگاه‌های کره‌جنوبی، آمریکا و الان ایران کار کرده‌ام. البته مربی‌گری در تیم ملی را هم خیلی دوست دارم و از آرزوهای من است ولی سر قولم برای قهرمانی و کار کردن در پرسپولیس هستم و تا آخر فصل از این تیم جدا نخواهم شد.

وی درمورد اظهارات علی پروین درباره قرار داشتن وی در لیست انتخاب مربی برای استیل آذین گفت: آقای پروین به من لطف دارد و ایشان یکی از بزرگان فوتبال این کشور است و افتخار می‌کنم که ایشان به من توجه دارند.

قطبی در پایان در مورد جدایی احتمالی نیکبخت و خلیلی در نیم فصل از پرسپولیس توضیح داد: شنیده‌ام که آنها پیشنهاداتی دارند، ولی به هر حال جدایی آنها بستگی به بازیکنان جایگزین‌شان دارد. چرا که هر دو از بهترین بازیکنان پرسپولیس هستند.