X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) طی مقاله ای در تاریخ 16 نوامبر 2007 با ذکر نام ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی و چندین ورزشگاه بزرگ دیگر، انتخاب برترین ورزشگاه را در جهان مورد بحث و بررسی قرار داد و در پایان از کارشناسان و خبرنگاران مربوطه در تمامی کشورها خواست تا برترین ورزشگاه جهان را انتخاب کنند .

نکته جالب اینجاستکه در بین نظر دهندگان، ۷ کارشناس با دلایل مکفی، استادیوم آزادی را برترین استادیوم جهان نامیدند .متن کامل این مقاله به قرار ذیل است:

گفته می شود که خانه، جایی است که قلب و دل در آنجاست.به طور همیشگی برای طرفداران در سراسر دنیا، ورزشگاه های تیم های محبوبشان از اهمیت احساسی خاصی برخوردار است.

بسیاری از این ورزشگاه ها، در حقیقت جزء جدایی ناپذیری از سنت و فرهنگ ملی در زمینه برگزاری مسابقات بسیار مهم و حضور بازیکنان افسانه ای و همچنین منبع غرور عظیم و بی نهایت مردم شده است. برای مثال ورزشگاه نیوکمپ بارسلون غرور کاتالونیاست و یا ویمبلی لندن در قلب انگلیسی ها جای دارد.

این ورزشگاه ها در بارسلون یا در لندن، در حقیقت نمونه هایی خاص در کار و فعالیت واقعی گروه خبره ای است که در تاریخ مهندسی، یک اثر هنری را ایجاد کرده اند، مانند ورزشگاه های سن سیر و ملان، المپیک برلین، سانتیاگو برنابئو مادرید، اولدترافورد منچستر، دالووزلیسبون و آلیانز آرنا در مونیخ.

اما هنوز نمی توانیم بطور کامل اندازه و ظاهر فیزیکی یک ورزشگاه را شاخص خوبی یا بدی آن قرار دهیم. مطمئناً در این میان، فضا و جو ورزشگاه نیز می تواند حداقل در تصمیم گیری ما از اهمیت برخوردار باشد.

این نظر بدون شک حاصل نظر کاربران سایت ماست، برای مثال گفته شده که هیچ رقابت تاریخی فوتبال نمی تواند با رقابت مهم دربی اسپانیا " سوپرکلاسیکو" ( مسابقه رئال مادریدو بارسلونا ) رقابت کند.

مطمئناً در این میان، مردم برزیل با اشاره به ورزشگاه های افسانه ای خود مثل مینیرو و یامورومبی می توانند داخل این رقابت قرار گیرند. در حالی که مردم و همسایگان آنها در آمریکای جنوبی و در اوروگوئه به ورزشگاه مونته ویدیو افتخار می کنند و مکزیکی ها نیز ورزشگاه خود را پیروز این رقابت بین ورزشگاه ها می دانند.

همچنین کاربران آفریقایی نیز ورزشگاه بین المللی مصر را همواره شایسته این برتری می دانند.

در این میان در آسیا نیز با وجود ورزشگاه آزادی تهران، از لحاظ رقابت کمبودی وجود ندارد، در حالی که کاربران آمریکایی شمالی نیز ورزشگاه مدرن خود را در این مورد انتخاب می کنند. در واقع، با این تنوع در بین ورزشگاه های موفق دنیا، پیدا کردن قاطع در انتخاب بهترین ورزشگاه تقریباً غیرممکن می باشد.

به همین خاطر، باردیگر این موضوع را در سایت خود ( FIFA.COM ) قرار دادیم تا کارشناسان ما به بحث و گفتگو بپردازند تا سرانجام ببینیم آیا نظر اجماع در این خصوص وجود دارد یا خیر؟