ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته ملقب به کاکا، از سوی فدراسیون جهانی فوتبال به عنوان بهترین بازیکن سال 2007 فوتبال جهان انتخاب شد.

به نقل از ایسنا، مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال 2007 فوتبال جهان دوشنبه شب در مقر فیفا برگزار شد و "کاکا" بازی‌ساز برزیلی تیم آث‌میلان ایتالیا با کسب 1047 رای به عنوان بازیکن سال فوتبال جهان انتخاب شد.

همچنین لیونل مسی آرژانتینی با کسب 504 رای و کریستیانو رونالدو پرتغالی با کسب 426 رای نتوانستند رقیب جدی برای کاکا باشند.

کاکا پس از دریافت جایزه خود گفت: «امشب شب ویژه‌ای برای من است. وقتی جوان‌تر بودم، آرزو داشتم برای سائوپائولو و تیم ملی برزیل بازی کنم. تنها خواسته‌هایم همین بود اما، انجیل می‌گوید خدا به ما بیشتر از آنچه می ‌خواهیم می ‌دهد و این همان چیزی است که در زندگی من رخ داد.»
کاکا مرد سال فوتبال جهان

کاکا پیش از این توانسته بود از سوی مجله فوتبال "ورلد ساکر" و هم‌چنین "فرانس فوتبال" عنوان بهترین بازیکن 2007 فوتبال جهان را به‌دست آورد. ضمن اینکه در بخش بهترین بازیکن زن فوتبال جهان "مارتا" از برزیل این عنوان را به‌دست آورد.

انتخاب بهترین بازیکن فوتبال سال جهان با رای ‌گیری از سرمربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی فوتبال جهان انجام می‌شود.


از ماتئوس تا کاکا

از سال 1991 و با نظر سنجی از مربیان و کاپیتان های تیم های ملی مختلف دنیا، بهترین بازیکن فوتبال سال جهان معرفی می شود.

به نقل از مهر، در17 دوره گذشته این انتخابات زین الدین زیدان بازیکن اسطوره ای فوتبال فرانسه ورونالدو برترین گلزن ادوارمختلف جام جهانی 3 مرتبه این عنوان معتبر را از آن خود کرده اند و پس ازآنها رونالدینهو برزیلی 2 مرتبه به این افتخار رسیده است.

همچنین لوتارماتئوس، مارکو فان باستن، روبرتو باجو، روماریو، ژرژ وه آ، ریوالدو، لوئیزفیگو و فابیو کاناوارو دیگر بازیکنان مطرح جهان بوده اند که در ادوار مختلف این افتخار ارزشمند را کسب کردند.
کاکا مرد سال فوتبال جهان

در بین کشورهای جهان، برزیل با داشتن 5 بازیکن و کسب 8 عنوان بهترین بازیکن سال جهان در رده نخست این رده بندی قرار دارد. پس از این کشور، فرانسه با یک بازیکن و کسب 3 عنوان بهترین بازیکن سال جهان در رده بعدی قرار گرفته و ایتالیا نیز با 2 بازیکن و کسب 2 عنوان بهترین بازیکن سال جهان در رده سوم قراردارد. آلمان، پرتغال، لیبریا و هلند در این رده بندی عناوین بعدی را به خود اختصاص داده اند.

اما نکته جالب توجه در این رده بندی حضور ژرژ وه آی لیبریایی به عنوان تنها بازیکن قاره آفریقا در بین بازیکنانی است که موفق شده عنوان بهترین بازیکن سال جهان را به دست آورد.

اما در بین باشگاه های جهان، 4 بازیکن بارسلونا تا پیش از انتخابات سال جاری، 6 عنوان بهترین بازیکن سال جهان را به خود اختصاص داده اند. رئال مادرید هم با داشتن 4 بازیکن 4 عنوان را از آن خود کرده است. یونتوس هم با 3 بازیکن و کسب 4 عنوان بهترین بازیکن سال جهان در رده سوم قرار گرفته است.

بهترین بازیکنان ادوار مختلف جهان به شرح زیر است:

1991- لوتار ماتئوس(ملیت: آلمان– باشگاه: اینترمیلان)

1992- مارکو فان باستن (ملیت: هلند – باشگاه: آث میلان)

1993- روبرتو باجو (ملیت: ایتالیا – باشگاه: یونتوس)

1994- روماریو(ملیت: برزیل – باشگاه: بارسلونا)

1995- ژرژ وه آ (ملیت: لیبریا – باشگاه: پاریسن ژرمن و آث میلان)

1996- رونالدو(ملیت: برزیل – باشگاه: آیندهون و بارسلونا)

1997- رونالدو (ملیت: برزیل – باشگاه : بارسلونا و اینترمیلان)
کاکا مرد سال فوتبال جهان

1998 – زین الدین زیدان (ملیت: فرانسه – باشگاه: یوونتوس)

1999- ریوالدو (ملیت: برزیل – باشگاه: بارسلونا)

2000- زین الدین زیدان (ملیت: فرانسه – باشگاه: یوونتوس)

2001- لوئیس فیگو(ملیت: پرتغال – باشگاه: رئال مادرید)

2002 - رونالدو (ملیت: برزیل – باشگاه: اینتر میلان و رئال مادرید)

2003- زین الدین زیدان (ملیت: فرانسه – باشگاه: رئال مادرید)

2004 - رونالدینیو (ملیت: برزیل – باشگاه : بارسلونا)

2005- رونالدینیو (ملیت: برزیل – باشگاه : بارسلونا)

2006- فابیو کاناوارو (ملیت: ایتالیا – باشگاه: یوونتوس ورئال مادرید)

2007- کاکا(ملیت: برزیل – باشگاه: آث میلان