ژوروان ویرا سرمربی تیم فوتبال مس کرمان شد.

به نقل از ایسنا ، ویرا که موفق شده بود تیم عراق را قهرمان جام ملت‌های آسیا کند، روز گذشته به تهران آمد و در مذاکراتی با مدیرعامل باشگاه مس کرمان توافق کرد که برای یک سال و نیم سرمربی این تیم کرمانی باشد. با این حال قرارداد "ویرا" با مس کرمان چهارشنبه شب به امضای دو طرف می‌رسد.

حمیدرضا نیک نفس، مدیرعامل باشگاه مس کرمان به خبرنگار ایسنا گفت: تا اینجای کار مذاکرات بسیار خوبی را انجام دادیم و با او به توافق رسیدیم که برای یک سال و نیم هدایت تیم مس را بر عهده بگیرد. او امشب راهی مراکش می‌شود و پس از سه - چهار روز به ایران برمی‌گردد تا به طور رسمی تمرینات تیم را زیر نظر بگیرد. او برای مدت یک سال و نیم با ما به توافق رسید و امید داریم که پس از این مدت نیز بتوانیم از حضور او در فوتبال کرمان استفاده کنیم. به هر حال حضور مربی حرفه‌ای که جز ده مربی برتر جهان در سال 2007 است و جز مدرسین خبره فیفا است می‌تواند تجربه‌ی گران‌بهایی برای فوتبال ایران و کرمان باشد.

وی درباره‌ی شایعه‌ی پیشنهاد هفتصد هزار دلاری باشگاه مس به ویرا گفت: این چنین نیست. نمی‌دانم چرا چنین شایعه‌ای مطرح شده اما، پیشنهادی که او داده کمتر از مربیان داخلی است. او برای این پیشنهاد مالی خود دلایلی دارد.

نیک نفس درباره‌ی احتمال حضور دستیاران خارجی در کنار "ویرا" گفت: او به احتمال فراوان یک مربی دروازه‌بان و یک مربی بدنساز با خود به ایران خواهد آورد و خودش نیز به غیر از سرمربی پست مدیر تیم‌های فوتبال مس کرمان را بر عهده خواهد داشت.

وی افزود: "ویرا" مربی حرفه‌ای است که با شناخت و اطلاعات خوبی به فوتبال ایران و مس کرمان آمده است. برنامه‌ی کوتاه مدت ما با او این است که تیم از شرایط کنونی خارج شود و برای سال آینده برنامه‌ی ویژه‌ای داریم. امیدواریم که بتوانیم با استفاده از دانش روز فوتبال که نزد این مربی وجود دارد به موفقیت‌های زیادی در فوتبال ایران دست یابیم.