مدیر ارشد استعدادیابی باشگاه رئال مادرید گفت: به زودی تیم ملی فوتبال ایران در دیداری رفت و برگشت، به مصاف اسپانیا می‌رود.

انریکه خواکین که اکنون در امارات به سر می‌برد، در نشست با نمایندگان باشگاه استقلال تهران، خبر از انجام دیداری تدارکاتی بین دو تیم ملی ایران و اسپانیا به صورت رفت و برگشت داد.

وی اظهار داشت: فوتبال اسپانیا به دنبال گسترش روابط خود با کشورهای آسیایی است. در یک ماه آینده مسابقه ای دوستانه بین تیم های ملی دو کشور برگزار خواهد شد. دیدار نخست در تهران برگزار خواهد شد و دیدار برگشت در اسپانیا است.

فیروز کریمی، اصغر حاجیلو و امیدوار رضایی به عنوان نمایندگان باشگاه استقلال روز شنبه در امارات با خوواکین، مدیر ارشد استعدادیابی رئال مادرید دیدار داشته و خواستار گسترش روابط بین دو باشگاه شدند.

پاسخ مثبت فدراسیون فوتبال به بحرین

فدراسیون فوتبال ایران با پیشنهاد انجام بازی دوستانه با تیم ملی بحرین موافقت کرد.

به نقل از ایسنا، دبیر کل فدراسیون فوتبال بحرین اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران با پیشنهاد برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی این کشور در روز دوم فروردین سال 1387 موافقت کرده است. احمد جاسم گفت که مقام‌های فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی به این پیشنهاد پاسخ مثبت داده‌اند.

این در حالیست که پیش از این دبیر فدراسیون فوتبال ایران تاریخ انجام این دیدار دوستانه را بیست و نهم اسفند سال جاری اعلام کرده بود اما بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال بحرین دیدار تدارکاتی تیم‌های ایران و بحرین دوم فرودین سال آینده در ورزشگاه «ریفا» منامه بحرین برگزار خواهد شد.

پس از این بازی ملی‌پوشان ایران برای انجام دومین دیدار خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از بحرین عازم کویت می‌شوند تا در هفتمین روز سال 1387 به مصاف تیم ملی کویت بروند.

همچنین فدراسیون فوتبال ایران برای انجام یک دیدار تدارکاتی با تیم ملی تونس در روز بیست و ششم دی مذاکراتی را با فدراسیون فوتبال تونس شروع کرده اما تاکنون انجام این دیدار قطعی نشده است.
برنامه کامل تیم ملی فوتبال ایران

نخستین اردوی تیم ملی فوتبال ایران از روز سه‌شنبه یازدهم دی درکمپ تیم‌های ملی آغاز می‌شود و تیم ملی در جریان رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی شش دیدار تدارکاتی به ترتیب زیر برگزار خواهد کرد:

1- دیدار با هانزاروستوک؛ پانزدهم دیماه - ورزشگاه آزادی

پس از این بازی، تمرینات تیم ملی تا نوزدهم دی ادامه پیدا خواهد کرد.

2- دیدار با تیم ملی قطر؛ نوزدهم دی - ورزشگاه آزادی

یک روز پس از بازی ایران مقابل قطر، ملی‌پوشان ایران برای برپایی اردویی به جزیره کیش خواهند رفت.

3- دیدار با تیم ملی مالی؛ بیست و سوم دی - کیش

تیم ملی مالی پیش از بازی با ایران اردویی را در ابوظبی امارات برپا خواهد کرد.

4- دیدار با تیم ملی تونس؛ 26 دی ماه – تونس

5- دیدار با کاستاریکا؛ دهم بهمن - ورزشگاه آزادی

پس از این بازی تمرینات تیم ملی تا هفدهم بهمن و اولین بازی تیم ملی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی مقابل سوریه ادامه خواهد داشت.

6- دیدار با بحرین؛ دوم فروردین 87 - منامه

بعد از این دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برای برگزاری دومین دیدار خود در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام جهانی عازم کویت خواهد شد.

تیم ملی ایران در گروه پنجم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی با تیم‌های سوریه، کویت و امارات هم گروه است و تیم بحرین نیز در گروه دوم باید با تیم‌های ژاپن، عمان و تایلند رو به رو شود