X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آخرین بارى که خداداد عزیزى را در میادین دیدیم برمى گردد به بازیهاى المپیک ایرانیان که خداداد در قامت بازیکن منتخب خراسان یکى دو بازى انجام داد! سال پیش بود که خداداد بعد از مدتى مربیگرى هوس کرد تا باز به میادین باز گردد و با نفسى که مثل سابق چاق نبود دوباره پا به توپ شود. اتفاقا در آن بازیها بد هم بازى نکرد. تکا پو نداشت اما با مغزش خوب توپ تقسیم مى کرد و خوب پاس گل مى داد. قبل از آن بازیها او در دیدارى تشریفاتى که در کوالالامپور و براى خداحافظى یکى از کارکنان Afc برگزار شد هم شیرین کارى کرده بود. آن بازى دقیقا همزمان با مراسم قرعه کشى بود که در مالزى برگزار مى شد.


خداداد در تمام مدتى که به جاى استوک کفش ورنى به پا کرده و روى نیمکت نشسته نشان داده که هنوز اسیر وسوسه بازگشت به مستطیل سبز است و هر از چند گاهى بدش نمى آید که دلى به دریا بزند و با جوانان بجنگند.

دیروز هم از مشهد خبر رسید که خداداد مى خواهد در لیگ دسته اول و براى پیام به میدان برود. مدیرعامل باشگاه پیام خراسان رضوى گفت :در لیست بازیکنان تیم یکى از بازیکنان به دلیل مصدومیتى که داشته از ابتدا براى پیام بازى نکرده است و مى توانیم وى را از لیست خارج کنیم که به جاى او خداداد عزیزى وارد لیست خواهد شد و در آخرین دیدار تیم پیام در هفته آخر رقابت ها به عنوان بازیکن مربى به میدان خواهد رفت.

وى ادامه داد: کادر فنى و مدیریتى تیم با انجام این کار موافق هستند و این بازى، بازى خداحافظى این بازیکن از فوتبال خواهد بود و از هم اکنون خداداد عزیزى در حال آماده سازى خود براى انجام این بازى است.

داستان، داستان بازى خداحافظى است. بازى که پیش از این قرار بود در ابومسلم و با حضور ستاره هایى از استرالیا و آلمان انجام شود. شفق آن روزها که با خداداد رفیق گرمابه و گلستان بود در کنفرانسى مطبوعاتى و در حالى که دستش را روى شانه عزیزى گذاشته بود پس از کلى تعریف از افتخارات خداداد گفت« باشگاه قصد دارد به زودى بازى خداحافظى براى غزال گریز پاى فوتبال ایران ترتیب دهد و براى این کار در حال رایزنى با استرالیایى ها و آلمانى ها هستیم تا تیمى متشکل از ستاره هاى استرالیا و آلمان در جام جهانى 1998 مقابل ابومسلم به میدان بروند.»

شفق این را گفت و رفت اما شما اگر پشت گوشتان را دیدید ما هم بازى خداحافظى خداداد را دیدیدم. شفق به خداداد سیلى زد اما برایش بازى خداحافظى برگزار نکرد. حالا پیامى ها مى خواهند براى خداداد بازى خداحافظى برگزار کنند. شاخ در نمى آورید؟

آیا شان حماسه ساز ملبورن در اندازه اى است که در لیگ دسته اول بازى خداحافظى برگزار کند؟ خداداد بازیکنى ملى است و اگر قرار است بازى خداحافظى برایش برگزار شود باید در قامت بازیکن تیم ملى کفش هایش را آویزان کند. آن هم طى بازى بزرگ وپرستاره. خداداد بسیار محبوب تر و پر افتخارتر از آن است که قرار باشد در لیگ دسته اول با فوتبال خداحافظى کند. بعید مى دانیم خداداد خودش هم راضى باشد با کوله بارى از افتخار در لیگ دسته اول خداحافظى کند.

واقعیت این است که به نظر مى رسد داستان بازى خداداد در لیگ دسته اول قبل از اینکه بهانه اى براى خداحافظى او باشد حربه اى تبلیغاتى براى تزریق انگیزه به تیم و ایجاد رعب و وحشت در تیم هاى حریف باشد. به هر حال پیام درموقعیت بسیار حساسى قرار دارد و مى تواند با کمى دقت و کوشش پس از سال ها راهى لیگ برتر شود. پس از تمام پتانسیل ها و امکانات براى صعود استفاده خواهد کرد.

نکته دیگر اینکه داستان به این شکلى مدیر عامل پیام عنوان کرده نیست. ظاهرا ایشان در جمع بازیکنان گفته اند: «سعى کنید تا در دو سه بازى آینده کار صعود را یکسره کنید تا بتوانیم در بازیهاى آخر با فراق بال براى خداداد مراسم تجلیلى ترتیب دهیم».

مى دانید که مراسم تجلیل معنى اش بازى خداحافظى نیست. این یعنى اگر پیام کارش به روز آخر بکشد یا از صعود باز بماند داستان بازى خداداد در لیگ دسته اول هم بى اثر خواهد شد.

با این حال نکته اى که عجیب به نظر مى رسد این است که خداداد چگونه اجازه مى دهد از نام و اعتبارش براى پیشبرد اهداف استفاده شود. صعود پیام به لیگ برتر براى خراسان بسیار مهم است اما به چه قیمتى ؟ به قیمت خدشه دار شدن چهره حماسه ساز ملبورن؟