رحمان رضایی که در پایان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2007 از تیم ملی خداحافظی کرد، قصد بازگشت به فوتبال ملی را دارد. وی در این مورد گفت: از این که دوباره به تیم ملی دعوت شده‌ام خوشحالم.

مدافع باسابقه فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خدمت و بازی کردن در تیم ملی برایم افتخار است اما باید با سرمربی جدید تیم ملی درمورد مسایل مربوط به خداحافظی‌ام صحبت کنم و وی را در جریان این موضوع قرار دهم.

وی تصریح کرد: خداحافظی من به این معنا نیست که برای همیشه از تیم ملی جدا شوم. همانطور که بسیاری از بزرگان فوتبال تیم ملی را کنار گذاشته‌اند و در شرایطی که تیم به آنها احتیاج داشت، مجددا بازی کرده‌اند.

مدافع ایرانی تیم فوتبال لیوورنو ایتالیا ادامه داد: هم اکنون از لحاظ آمادگی بدنی هیچ مشکلی ندارم و خداحافظی من علت خاصی نداشت. اگر شرایط مهیا باشد دوباره برای تیم ملی به میدان می‌روم.

وی افزود: با توجه به این که طی چند سال اخیر برای خودم وقت نگذاشته‌ام، اگر کارهایم کمی سبک‌تر شود، می‌توانم مجددا در خدمت تیم ملی باشم.

رضایی با اشاره به این که از دعوتم به تیم ملی خبر نداشتم، خاطرنشان کرد: به صورت قطعی نمی‌توانم بگویم که در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کنم و این موضوع پس از صحبت‌هایم با سرمربی جدید مشخص خواهد شد اما، خودم دوست دارم که در لیست نهایی قرار گیرم.

وی درخصوص وضعیت تیم ملی نیز تاکید کرد: تیم ملی پس از دوری شش ماهه از مسابقات بین‌المللی در آرامش به سر می‌برد و بنابراین شرایط برای بازی در آن بهتر شده است. هر چند که بازیکنان دعوت شده نیز از لحاظ سنی جوانتر شده‌اند.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به حریفان ایران در مرحله‌ مقدماتی جام جهانی گفت: با تمام احترامی که برای حریفان قائلم اما، آنها هیچ حرفی برای گفتن ندارند و اگر بازیکنان ما کمی باهوش عمل کنند، در مرحله‌ی مقدماتی تمام امتیازات را می‌گیریم.

وی نبود سرمربی برای تیم ملی را زیان‌آور دانست و یادآور شد: هر چند که چند ماهی از نداشتن سرمربی ضرر دیده‌ایم اما، مهم این است که وی در شرایط فعلی و در این مدت زمان کوتاه، بازیکنان را بشناسد و تیم را جمع و جور کند.

رضایی در پایان درباره‌ شرایط خود در لیورنو گفت: تا شروع تابستان با این تیم قرارداد دارم. هم اکنون با کمک مدیر برنامه‌هایم با تیم‌های مختلف ایتالیایی در حال مذاکره هستیم تا پس از اتمام قراردادم به عضویت باشگاه دیگری درآیم.