X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
آیدین نیکخواه بهرامی ملی پوش تیم بسکتبال صباباتری صبح روزجمعه بر اثر سانحه رانندگی درگذشت.

به گزارش خبرنگارمهر، ملی پوش تیم بسکتبال کشورمان که صبح روزجمعه با اتومبیل عازم شمال کشور بود براثرحادثه رانندگی درجاده چالوس جان خود را از دست داد .

آیدین نیکخواه بهرامی برادرصمد نیکخواه بهرامی دو عضو تیم ملی بسکتبال کشورمان بودند که با قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن جواز حضور در المپیک پکن را بدست آورده بودند .
پیکر آیدین در قطعه قهرمانان بهشت زهرا

پیکر عضو تیم ملی بسکتبال کشورمان پس از آنکه ساعت 9:30 دقیقه روزشنبه از مقابل ورزشگاه شهید شیرودی تشییع شد، در قطعه قهرمانان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
بلند ترین پرواز آیدین

مراسم تشییع پیکر مرحوم آیدین نیکخواه بهرامی که در سانحه رانندگی به دیار باقی شتافته بود، با حضور محمدعلی آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی، رضا قراخانلو رئیس کمیته ملی المپیک، علی کفاشیان دبیرکل کمیته ملی المپیک ، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، اعضای تیم ملی بسکتبال و ... برگزار شد.

در این مراسم محمد علی‌آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی با تسلیت به جامعه‌ورزش گفت: بی‌تردید من باید تسلیت اصلی را به سازمان تربیت بدنی بگویم چرا که یکی از قهرمانان ملی و بزرگ خود را از دست داد.

وی ادامه داد: من به خانواده‌ نیکخواه بهرامی تبریک می‌گویم که چنین فرزند بزرگی را به جامعه‌ ایران تحویل داد.
علی آبادی رییس سازمان تربیت بدنی

علی‌آبادی گفت: در شرایط فعلی تصور می‌کنم وظیفه و مسئولیت صمد نیکخواه برادر آیدین در تیم ملی سنگین‌تر شده باشد و وی باید خلا نبود برادرش را در تیم ملی پر کند.

رضا قراخانلو رییس کمیته‌ ملی المپیک نیز طی سخنانی اظهار کرد: این خلا بسیار بزرگی برای جامعه بسکتبال به شمار می‌رود. با توجه به این که آیدین عضو تیم بسکتبال المپیک ایران است همه‌ بازیکنان باید دست به دست هم بدهند تا این نقصان کمتر احساس شود.

وی ادامه داد: آیدین یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بسکتبال و جامعه‌ ورزشی کشورمان محسوب می‌شد، اگرچه وجودش از میان رفته است اما قطعا هیچ گاه یاد وی از میان ما نخواهد رفت.
آخرین پرواز آیدین نیکخواه بهرامی

"رضا مشحون" مدیر تیم‌های ملی بسکتبال که بیش از شش سال همراه این بازیکن ارزنده در تیم‌های ملی همکاری داشته است نیز گفت: من در طول تمام این سال‌ها کوچکترین عیب و ایرادی از این بازیکن بزرگ ندیده‌ام. بی‌تردید ما روزهای سختی را در پیش داریم و تحمل کردنش برایمان گران تمام می‌شود. من برای صمد برادر عزیز آیدین نیز که باید چنین شرایط سختی را تحمل کند آرزوی صبر می‌کنم. البته ما همه در این غم بزرگ خود را شریک این خانواده‌ می‌دانیم.

در ادامه‌ مراسم صمد نیکخواه بهرامی نیز طی سخنان کوتاهی اظهار کرد: من علاوه بر این که یک برادر خوب را از دست داده‌ام یکی از دوستان صمیمی‌ام را نیز از دست دادم و بی‌تردید نمی‌دانم در این شرایط چگونه باید خود را کنترل کنم و به فعالیتم ادامه دهم.
خداحافظی در اوج
حرکت سمبلیک آیدین پس از قهرمانی ایران در آسیا

عضو با اخلاق و تحصیل کرده تیم ملی بسکتبال کشورمان بامداد روز جمعه در شرایطی برای همیشه با دنیای بسکتبال و دنیای فانی خداحافظی کرد که در آغاز راه موفقیت قرار داشت و رفتنش داغی بزرگ بر دل جامعه بسکتبال گذاشت.

انگار قرار نیست امسال شور وشعف مطلق در بسکتبال موج بزند، انگار زمانه نمی خواهد روند مستمرشادی بسکتبال ایران را ببیند، انگار همه چیز دست به دست هم داده تا کفه های غم وشادی ترازوی بسکتبال روی یک خط بایستد و کفه رنگ های شاد یک لحظه هم پیشی نگیرد.

بسکتبال ایران امسال با قهرمانی صباباتری در رقابت های باشگاه های آسیا (تهران) که دراردیبهشت ماه اتفاق افتاد آغازی زیبا و به یاد ماندنی در صفحه روزشمار خود به ثبت رساند.

جامعه بسکتبال کشورمان این شادی را با قهرمانی ملی پوشانش در جام ملت های آسیا (ژاپن) و کسب اولین مجوز حضور در المپیک به اوج رساند.
آیدین نیکخواه بهرامی

بسکتبال و بسکتبالیست ایرانی در این شور وشعف غوطه ور بودند که مرگ ناگهانی بهاء الدین ادب، مرد کهنه کار و عضو هیئت رئیسه فدراسیون بسکتبال - که گرداننده بسیاری از امور اجرایی بود- تلنگر سنگینی را به آنها وارد کرد تا جایی که روزهای متوالی را ماتم زده سپری کردند.

اما شروع مسابقات باشگاهی لیگ برتر و روزهای آفتابی آن که یکی پس از دیگری گرمتر وگرمتر می شدند از سنگینی باراین غم بزرگ تا حدی کم کرد.

فکر می‌کردیم شوق ناشی از کسب لوح جهانی اسکار در بسکتبال که از سوی فدراسیون جهانی این رشته (فیبا) نصیب ایران شد حداقل تا پایان سال بسکتبال کشورمان را به تنهایی همراهی کند اما انگار قرار نیست امسال بسکتبال پایانی خوش در انتظار داشته باشد. این موضوع را مرگ "آیدین نیکخواه بهرامی" حکایت می کند.
خداحافظ قهرمان بسکتبال ایران

پسر مودب بسکتبال کشورمان که پنجشنبه هفته گذشته با تیم صباباتری راهی قزوین شده بود وقتی پس از شکست پردیس نسبت به صدرنشینی تیمش مطمئن شد کوله بار سفر بست تا چند روزی را با دوستانش در شمال کشور خوش بگذراند. اما نمی دانست راهی که در پیش گرفته بازگشتی ندارد.

آیدین که سال 1378 در تیم تهرانی الکترا خود را به بسکتبال کشور معرفی کرد و پس از آن با تجربه دو ساله حضور در رقابتهای باشگاهی کشور با ایران نارا به صباباتری پیوست، نمی دانست دیدار روز پنجشنبه آخرین بازی عمر ورزشی و غیر ورزشی اش محسوب می شود. وی نمی دانست کوله باری که برای گذر از پیچ و خم های جاده چالوس می بندد، بار سفر آخرتش را در خود دارد.
صمد نیکخواه بهرامی در غم از دست دادن برادر

برادر بزرگتر و قدبلندتر، صمد نیکخواه بهرامی طی سالهای گذشته قهرمانی های متفاوتی را با این مربی در لیگ برتر، رقابتهای باشگاه های آسیا و غرب آسیا و ... به دست آورده بود که آخرین بار آن هم مربوط به قهرمانی در تورنمنت بین المللی قزاقستان می شد که پیش از شروع لیگ 86 برگزار شد.
آیدین (سمت چپ) و صمد(راست ) نیکخواه بهرامی در کنار

تازه دو سال از ملی پوش شدنش می گذشت. وی طی همین مدت توانسته بود به خوبی رضایت مربی تیم ملی و محمدرضا مشحون (رئیس سازمان تیم های ملی بسکتبال) را جلب کند. به همین دلیل وقتی وی از خبر در گذشت ناگهانی این بازیکن مطلع شد خیلی سریع به سفر خود پایان داد و به تهران بازگشت: "اصلا باورکردنی نیست، چرا باید انسانی که هم در تحصیل و هم در ورزش کاملا موفق بوده به این راحتی از بین ما برود. فکر نمی کنم از این پس من، مربیان و بازیکنان تیم ملی بتوانیم به راحتی فضای این تیم را بدون آیدین تحمل کنیم."
آیدین (چپ) و صمد (راست ) در کنار پدر بزرگوار

حتماً محمدرضا مشحون هم مثل بسیاری از اهالی بسکتبال به محض دریافت خبر فوت ملی پوش این رشته صحنه هنرنمایی های وی را در تیم ملی برای خود مرور کرده است. صحنه هایی که دو سال پیش و با اولین حضور آیدین نیکخواه بهرامی در ترکیب 12 نفره تیم ملی که منجر به عنوان ششمی مسابقات قهرمانی آسیا در قطر شد، شکل گرفت.

آیدین در رقابتهای آسیایی دوحه قطر جزء 5 بازیکن برتر ایران بود اما در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا (ژاپن) بسیار فراتر از حد انتظار درخشید. آیدین نیکخواه بهرامی در تمام میادین ژاپن دوید و دوید تا اینکه در فینال با شکست لبنان همراه با سایر هم تیمی هایش جشن قهرمانی آسیا و اولین صعود به المپیک را برپا کرد. صعودی که نتوانست آن را به سرمنزل مقصود برساند.

سانحه دلخراشی که ساعت 4 بامداد روز جمعه بر اثر برخورد شدید اتومبیل حامل 4 سرنشین به گارد ریل های کنار جاده چالوس رخ داد این فرصت را از آیدین گرفت و همچنین بازیکنی را از بسکتبال ایران گرفت که شاید تا مدتها نتوان جای خالی آن را پر کرد.
بلند ترین پرواز آیدین

آیدین نیکخواه بهرامی یک بازیکن معمولی نبود. وی یک قهرمان با اخلاق بود که هیچ کس خاطره ای از درگیری او با حواشی زمین مسابقه ندارد. یادآوری این موضوع داغ دل نصرت الله جعفریان دبیر فدراسیون بسکتبال کشورمان را تازه می کند: "آیدین در درجه اول الگوی اخلاقی برای هم تیمی هایش بود. حتی در بدترین شرایط هم آرامش خود را حفظ می کرد و برخورد منطقی داشت. احترام همه و به خصوص بزرگترها را نگه می داشت ورزش ما مثل این بازیکن را کم دارد."

آیدین نیکخواه بهرامی پیش از ترک تهران با دوست، مربی، هم تیمی، تنها برادر و پدر ومادرش خداحافظی کرد بدون اینکه بداند این وداع با یک عمر زندگی است که سلام دوباره ای نخواهد داشت. عمری که از هر کس سراغ آن را می گیریم جز خوبی چیز دیگری از آن به یاد نمی آورد.
صمد(راست ) و آیدین (چپ) در کنار یکدیگر

قاسم کیانی که حدود 3 سال پیش به عنوان مربی در تیم ملی دانشجویان در کنار آیدین نیکخواه بهرامی بود و با وی در رقابتهای جهانی ازمیر ترکیه عنوان هجدهمی جهان را به دست آورد نیز فقط از خوبی های این بازیکن می گوید: "آیدین جزء بازیکنان تک بسکتبال بود. او برای بسیاری از هم سن و سالهای خودش یک الگوی تمام عیار به حساب می آید. هیچگاه رفتار زشت و دور از شانی از او ندیدم. قطعا تا مدتها جای خالی او در جامعه بسکتبال و ورزش کشور احساس می شود. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که یاد و خاطرش را گرامی بداریم."

جامعه بسکتبال با از دست دادن آیدین نیکخواه بهرامی ملی پوش قهرمان و با اخلاق خود ماه های پایانی سال را داغدار خواهد بود. آیدین نیکخواه بهرامی امروز آخرین وداع خود را با طرفداران و دوستدارانش انجام داد تا ثابت کند "گلچین روزگار عجب با سلیقه است."


پیام تسلیت رئیس سازمان تربیت بدنی
پدر آیدین نیکخواه بهرامی در آغوش علی آبادی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در پیامی درگذشت آیدین نیکخواه بهرامی ملی پوش بسکتبال ایران را به جامعه ورزش و به ویژه بسکتبال تسلیت گفت.

در پیام محمدعلی آبادی آمده است : « بدیهی است هیچگاه نام و یاد ورزشکاران افتخار آفرین ایران از اذهان مردم و جامعه ورزش محو نخواهد شد و اینجانب ضمن تسلیت درگذشت آیدین نیکخواه بهرامی بازیکن افتخارآفرین بسکتبال و ورزش ایران به خانواده محترم و جامعه بزرگ بسکتبال ایران ، برای آن مرحوم از خداوند منان از خداوند منان علو درجات و رحمت و مغفرت الهی را مسئلت دارم.»
آیدین نیکخواه بهرامی بسکتبالیست تیم ملی ایران

در پی درگذشت آیدین نیکخواه بهرامی،
لغو هفته‌ بیستم و بیست ویکم لیگ برتر بسکتبال

هفته‌ بیستم و بیست و یکم لیگ برتر بسکتبال ایران لغو شد.

در پی درگذشت آیدین نیکخواه بهرامی عضو تیم ملی بسکتبال ایران، هفته‌های بیستم و بیست و یکم لیگ برتر برگزار نمی‌شود. این رقابت ها قرار بود روزهای دوشنبه و پنجشنبه هفته‌ جاری برگزار شود.

فدراسیون بسکتبال زمان برگزاری این رقابت‌ها را متعاقباً اعلام خواهد کرد.