مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های امارات جمعه شب با صعود تیم های الشباب، الوصل، الشارجه و الاهلی به مرحله نیمه نهایی پیگیری شد.

در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های امارات شب گذشته 4 بازی برگزار شد که در یکی از حساس ترین دیدارها دو تیم الشباب و الشعب برابر هم صف آرایی کردند.

این دو رقیب دیرینه که رقابت شان این بار تحت تاثیر حضور بازیکنان ایرانی جذاب تر از قبل شده بود در پایان 120 دقیقه تلاش به نتیجه تساوی یک بریک رضایت دادند تا در ضربات پنالتی الشباب میزبان به برتری 4 بر2 دست یافته و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

این بازی در پایان 90 دقیقه تلاش دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل انجامید تا در وقت های اضافه چهره تیم پیروز میدان مشخص شود. ابتدا در دقیقه 107 این تیم الشباب بود که با گلزنی عیسی عبید از میهمان خود پیش افتاد اما در حالی که تنها 4 دقیقه تا کسب پیروزی فاصله داشت گل تساوی را متحمل شد و شانس خود را به ضربات پنالتی سپرد. گل تساوی بخش تیم فوتبال الشعب را علی سامره در دقیقه 116 به ثمر رساند.

در ضربات پنالتی نیز تیم فوتبال الشباب عملکرد بهتری داشت و توانست با برتری 4 بر2 مقابل همشهری قرمزپوش خود به برتری دست یابد. تیم فوتبال الشعب در حالی مقابل الشباب شکست 5 بر3 را متحمل شد که از دقیقه 79 به دنبال اخراج میثم بائو با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه می داد.

در دیگر بازی جذاب جمعه شب دو تیم الوصل و الظفره برابر هم صف آرایی کردند که حاصل تلاش آنها نیز در پایان وقت معمول و اضافی به نتیجه تساوی یک بریک انجامید تا در ضربات پنالتی زردپوشان الوصل به برتری 4 بر3 دست یافته و جواز صعود به مرحله نیمه نهایی را به دست آورند. الظفره که دراین بازی سیاوش اکبرپور را بطورکامل در ترکیب خود داشت ابتدا با گلزنی روبرت والتر در دقیقه 54 از میزبان خود پیش افتاد اما 14 دقیقه بعد گل تساوی را دریافت کرد و از کسب برتری مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی امارات بازماند. سیاوش اکبرپور 120 دقیقه در ترکیب الوصل حاضر بود و توانست یکی از پنالتی های تیمش را به ثمر برساند.

همچنین تیم فوتبال الشارجه در حالی مسعود شجاعی را در ترکیب خود داشت برابر الفجیره به برتری یک برصفر رسید و به جمع تیم های برتر جام حذفی امارات راه یافت. گل پیروزی بخش الشارجه را در این بازی سعید الکاس در دقیقه 78 به ثمر رساند.

الاهلی دیگر تیم پیروز مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی امارات بود که توانست مقابل میهمان خود الوحده به برتری 3 بریک دست یابد.
شاذلی تونسی جایگزین میثم بائو

مسئولان تیم الشعب به دنبال تمدید قرارداد با مهرزاد معدنچی بازیکن ایرانی خود هستند.

در حالی‌که تنها هفت هفته از مسابقات لیگ امارات گذشته است، بازی‌های درخشان "مهرزاد معدنچی" در مسابقات لیگ و هم‌چنین جام حذفی مسولان تیم الشعب امارات را بر آن داشته تا با این بازیکن برای یک فصل دیگر پیشنهاد تمدید قرارداد را بدهند.

همچنین بعد از برکناری "زلاتکو" مربی کروات تیم الشعب و روی کار آمدن مربی جدید میثم بائو هافبک تیم الشعب جایگاه خود را در این تیم از دست داد تا در نیم فصل از این تیم جدا شود.

مسئولان تیم الشعب عادل شاذلی بازیکن تونسی که پیشینه بازی در تیم‌های نورنبرگ آلمان و باشگاه‌های سوییس را در کارنامه خود دارد در پست دفاع جایگزین بائو در فصل نقل و انتقالات فوتبال امارات شد.