مهاجم ایرانی تیم فوتبال هانوفر آلمان با تاکید بر اینکه نیاز به استراحت دارد، گفت: تصمیم دارم در دور نخست مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی در تیم ملی حضور نداشته باشم.

به نقل از مهر مهاجم ملی پوش تیم فوتبال هانوفر که این روزها برای استراحت در تهران بسر می برد، در سایت شخصی اش نوشت: حدود 4 سال است که به دلیل حضور در بازی ها و مسابقات متوالی از نظربدنی به شدت تحت فشار هستم. درتعطیلات که بازیکنان استراحت داشتند درگیرمسابقات مقدماتی جام جهانی، جام جهانی 2006، مقدماتی جام ملت های آسیا، جام ملت های آسیا و بازی های تدارکاتی بودم. این فشارها باعث درد کمر و آسیب دیدگی رباط داخلی پایم شد، ولی با افتخار می گویم که خوشحالم برای ایران بازی کردم.

وی افزود: امسال قراردادم با باشگاه هانوفر به پایان می رسد و برای باقی ماندن درفوتبال آلمان باید درتمام بازی ها و تمرینات حضور داشته باشم . ضمن آنکه درتعطیلات تابستانی دوست دارم بعد ازچند سال استراحت خارج ازفوتبال داشته باشم و فکرم کمی آزاد باشد تا ازنظرجسمی و روحی باردیگر به وضعیت خوبی برسم تا از این نظر برای ادامه دوران فوتبال خود آماده شوم.

هاشمیان همچنین تاکید کرد: پس از قرعه کشی رقابت های انتخابی جام جهانی 2010 که در گروه نسبتا ساده ای قرارگرفتیم. تصمیم دارم که در دور اول بازی ها نباشم. به این دلیل این موضوع را زودتر اعلام می کنم که مربی آینده تیم ملی بتواند در این خصوص برنامه ریزی داشته باشد.

وی اضافه کرد: من به استراحت احتیاج دارم. بهترین زمان برای طرح این موضوع الان بود، زیرا فدراسیون رئیس خود را هنوزنشناخته و تیم ملی هم هنوز سرمربی جدید خود را انتخاب نکرده است. اکنون تصمیم من به شخص خاصی ارتباط ندارد و موضع گیری علیه کسی نخواهد بود، زیرا به هیچ عنوان چنین قصدی ندارم .

مهاجم تیم ملی تصریح کرد: امیدوارم تیم ملی درمرحله اول نتیجه بگیرد. در دور دوم و درصورت صلاحدید درخدمت تیم ملی ایران خواهم بود در غیر این صورت به تصمیم مربی آینده تیم ملی احترام خواهم گذاشت و برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم. البته این تصمیم را پیش از رقابت های جام ملت های آسیا اتخاذ کرده بودم، اما در آن شرایط که حاشیه درتیم ملی وجود داشت تصمیم گرفتم درخدمت تیم باشم. اکنون که بازی ها سبک تر شده اجرای این تصمیم راحت تراست.

وی خاطرنشان کرد: فکرمی کنم ازنظرجسمانی می توانم چندین سال برای تیم ملی بازی کنم اما اگر روزی احساس کنم که ضعیف شده ام از تیم ملی خداحافظی خواهم کرد.

هاشمیان با اشاره به اینکه یکشنبه هفته گذشته به تهران آمده است و یک هفته درایران خواهد بود، تصریح کرد: وقت استراحت واقعا کم است و من نمی توانم تمام دوستان وآشنایان را ببینم. تنها آمده ام ایران را ببینم، روحیه بگیرم و با روحیه ای عالی برگردم.

وی درمورد وضعیت تیم هانوفر اضافه کرد: تمرینات هانوفر 3 هفته تعطیل است. یک هفته استراحت مطلق بود و تا شروع شدن تمرینات تیم، 11 برنامه دویدن توسط سرمربی و مربی بدنساز به تمام بازیکنان داده شده است. بازیکنان موظف هستند که این دویدن ها را انجام دهند. ساعت هایی به ما داده اند که زمان و مسافت دویده شده را نشان می دهد و زمانی که به باشگاه بازگردیم باید ساعت ها را تحویل دهیم.

مهاجم ملی پوش تیم فوتبال هانوفرتاکید کرد: هدف مربی با این کار این است که زمانی که برگشتیم مستقیم به سراغ کارهای تاکتیکی برویم و در واقع کارهای بدنسازی برعهده خود بازیکنان گذاشته شده است. بلافاصله پس ازبازگشت هم باید تست لاکتیک بدهیم تا میزان آمادگی بازیکنان مشخص شود.

وی ادامه داد: تیم در تنه ریف اسپانیا اردوی آمادگی نیم فصل را برگزارخواهد کرد و در آنجا چند بازی دوستانه ازجمله بازی با هرتابرلین هم در دستورکارقرار دارد. نخستین بازی هانوفر درنیم فصل دوم بوندس لیگا درAOL آره نا و مقابل هامبورگ خواهد بود.

هاشمیان درخصوص نیم فصل نخست بوندس لیگا 8-2007 گفت: نیم فصل اول تیم ما نتیجه خوبی گرفت، اما باید برای نیم فصل دوم آماده ترباشیم. به نظر من تیم های دورتموند و اشتوتگارت برای نیم فصل دوم بیدارمی شوند و کار را برای ما سخت خواهند کرد. ما می خواهیم که درجام یوفای فصل آینده حضور داشته باشیم، پس باید تلاش بیشتری را بکار ببندیم.

وی خاطرنشان کرد: اخلاقم به من می گوید که من چه سال آینده درهانوفر باشم و چه نباشم تا آخرین روز به تیم خود تعهد دارم و برایم مهم نیست که به من بازی بدهند یا خیر، رفتارشان خوب باشد یا نباشد. من درحال حاضر بازیکن هانوفرهستم و تا آخرین روز قرارداد درخدمت این تیم خواهم بود.

مهاجم ایرانی تیم فوتبال هانوفر در خصوص شرایطش درخط حمله این تیم نیزاظهار داشت: من جزو معدود بازیکنان موثر بوندس لیگا با دقایق کم حضور در زمین هستم. سیستم تیم ما تک مهاجم است.

وی در این مورد افزود: در ابتدای فصل باشگاه "هانکه" را از ولفسبورگ خرید که بازیکن تیم ملی آلمان است. وی بازیکن خوبی است و می کوشد در ترکیب تیم ملی آلمان در رقابت های یورو 2008 باشد. به همین خاطر کارش سخت هم شده و اگرسیستم تیم ما 2 مهاجم بود آن وقت شرایط تغییرمی کرد، ولی درحال حاضر سیستم ما 1-3-2-4 است. به هرحال من سعی و تلاش خود را بکار می بندم. شرایط خاصی وجود دارد که نمی توانم در آن دخالت کرده یا آن را تغییر دهم، می کوشم تا روحیه ام را حفظ کرده و به خوبی تلاش کنم.

هاشمیان درخصوص فوتبال ایران نیزخاطرنشان کرد: فوتبال ایران یک سال و نیم بلاتکلیف بوده و برای اداره آن به یک مدیر خوب وتوانمند نیازمند است. با بازیکنانی که تیم ملی ایران دارد یک مربی بزرگ نیز نیاز است. فوتبال ورزش محبوب کشور است. امیدوارم مسئولان بالای کشور برای توسعه ورزش و به خصوص ورزش فوتبال سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند.

وی در ادامه افزود: همانطور که می دانید من فوتبال خود را از تیم پاس تهران آغازکردم. بدون حمایت، خود را به تیم ملی رساندم. این شایستگی و توانایی را داشتم که بیشتر از اینها درتیم ملی بازی کنم، ولی مرا آنقدر دورنگه داشتند که خودم از تیم ملی کنار رفتم و گفتم که در تیم ملی بازی نمی کنم.

مهاجم ایرانی تیم فوتبال هانوفراظهارداشت: برخلاف بسیاری که از تیم ملی لژیونر شدند من ازباشگاه پاس به آلمان رفتم. این یک تعریف نیست وعین واقعیت است. درهامبورگ و سپس با بوخم دردسته 2 و بعد هم خودم را به سطح بهترین تیم آلمان یعنی بایرن مونیخ رساندم.

هاشمیان درپایان گفت: درمقطعی از زمان احساس کردم تیم ملی درخطر حذف از رقابت های جام جهانی 2006 آلمان قراردارد، پس به تیم ملی بازگشتم و خوشحالم که به تیم ملی کشورم کمک کرده و دین ام را ادا کردم و مطمئن باشید بازهم دین ام را ادا خواهم کرد.